Pomnik chwały czy miejska toaleta ?

2

[zdj. Józef Wieczorek]

Pomnik chwały czy miejska toaleta ?

W Krakowie na Bulwarze Czerwieńskim stoi piękny Pomnik  Czynu Zbrojnego Żołnierzy Polski Walczącej autorstwa Bronisława Chromego  odsłonięty 17 sierpnia 1992 roku  po wieloletnich zmaganiach   Związku Inwalidów Wojennych RP Pomnik leży na trasie turystycznej Polski Niezwykłej   a także stanowi miejsce składania kwiatów przez władze miasta Krakowa oraz kombatantów  w ważne  dla Polaków rocznice (3 maja, 11 lipca, 1 września). Nie bez przyczyny,  bo pomnik poświęcony jest bohaterom walki o niepodległą Polskę, o czym informują  inskrypcje znajdujące się na tarczach u podnóża pomnika autorstwa  Stanisława  Dąbrowy-Kostki.

3

4

 

Niestety otoczenie pomnika służy także za miejską toaletę o czym świadczą poniższe zdjęcia nadesłane przez Małgorzatę Janiec ( WiN).

5

6

Widać, że miasto nie troszczy się  ten patriotyczny obiekt  a jego użytkowanie  pokazuje dokąd prowadzi długotrwała kampania antypatriotyczna w mediach i brak należytej edukacji szkolnej. 

Skandalicznemu użytkowaniu otoczenia pomnika, jako miejskiej toalety,  sprzyja brak monitoringu  pomnika, brak oświetlenia pomnika oraz wysoki żywopłot stanowiący znakomitą zasłonę

dla niewłaściwych użytkowników. Najwyższy czas aby Miasto pochyliło się nad tym Śmierdzącym i Kompromitującym  Miasto problemem.

1

 

 

Reklamy

3 uwagi do wpisu “Pomnik chwały czy miejska toaleta ?

 1. Szanowny ” ostatni co tak POLONEZA wodzi” nie dziwi nic ! Przez lata niszczono i babrano Polskę,jej korzenie, kulturę,tradycję i wiarę w Boga oraz patriotyzm. Wychowano biedne ograniczone w myśleniu stworzenia i również nienawistnych wrogów, którzy z p r e m e d y t a c j ą profanują moczem i kałem uświęcone miejsca pamięci bohaterów, którzy dla Ojczyzny-jej ratowania przelali krew, oddali życie. Wczoraj na odpuście w mojej parafii Prokocim Stary-pod wezwaniem Matki Bożej Dobrej Rady widziałam 6 szt. kontrolerów tzw. s tr a ż y m i e j s k i e j, którzy kontrolowali z groźnym namaszczeniem stoiska z cukierkami, misiami i balonikami, legitymując oosoby sprzedające, sprawdzając papierki-chyba z zezwleniem- tak jakby to było strasznie ważne wykroczenie. Konkluzja: tych panów Straży miejskiej jakoś nie widać w miejscach zagrożeń życia, porządku zachowań- skandalicznych ekscesach Anglików,Holendrów czy Niemców, i niestety w takich jak właśnie,które Pan sfotografował. TO IM wygarnęłam ku uciesze budkowego handlu gdzię nie zarrabia się milionów i nie żebrze się o pracę, której i tak nie ma.
  Serdecznie pozdrawiam i dziękuję za dawanie ŚWIADECTWA PRAWDZIE’

  Polubienie

 2. Widzę w tle autobusy, więc te kupy zapewne należą do przypilonych pasażerów… Widać tam jest potrzebny miejski toy-toy. No i maskujący żywopłot zlikwidować!

  Polubienie

 3. W Krakowie mamy kilka pomników poświęconych żołnierzom AK . Zaniedbanych!

  Pomnik w Łęgu. Kto tam składa kwiaty w dniu 8 maja! Nawet nie ma gdzie zaparkować. Pomnik upamiętniający żołnierzy AK i cichociemnych poległych w walce z policją niemiecką w dniu 8 maja 1944 r,
  w tym trzech cichociemnych. A mamy ogłoszony „ROK CICHOCIEMNYCH”!
  SKOCZEK SPADOCHRONOWY / PPOR. „GOLF” / BRONISŁAW KAMIŃSKI
  SKOCZEK SPADOCHRONOWY PPOR. „POWIŚLAK” WŁODZIMIERZ LECH
  SKOCZEK SPADOCHRONOWY PPOR. „JELITO” JÓZEF WĄTRÓBSKI i inni.
  Usytuowany jest w pobliżu jednostki miejskiej – ZIKiT. Odpadającymi płytami marmurowymi nikt się nie interesuje.
  Pomnik nagrobkowy na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie
  Pomnik ku czci poległych żołnierzy w walce z niemieckim okupantem na terenie ziemi krakowskiej postawiony został na przełomie lat 1956 i 1957. We wspólnej mogile pochowanych zostało 39 partyzantów, z tego 25-ciu z Baonu Partyzanckiego „Skała”.
  Już nie wspomnę o pomniku, który miał stać a nie stoi na Placu Inwalidów.
  „Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem – staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium”
  . Józef Piłsudski.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s